Niezbędny serwis oleju

Zbliżające się lato to czas na prawidłowy serwis pojazdu i ogólne przygotowanie go do wakacyjnych wojaży. Bardzo istotny w tej materii jest serwis oleju, o którym niestety kierowcom często zdarza się zapomnieć.

Dodano: 27 maja 2016
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej
olej silnikowy

Olej silnikowy – skład i rodzaje

Zastanawiałeś się kiedyś z czego dokładnie składa się olej do silnika? Który jego składnik jest najbardziej istotny ze względu na późniejsze właściwości? Który olej silnikowy jest najlepszy? 

Dodano: 18 lutego 2016
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej
lepkość oleju silnikowego

Lepsza lepkość oleju w niskich temperaturach

Nie da się ukryć, że minęły czasy, kiedy olej silnikowy zwykło wymieniać się dwa razy w roku. W niektórych przypadkach warto jednak sprawdzić, na czym aktualnie jeździ samochód… 

Dodano: 19 stycznia 2016
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej
olej silnikowy zima

Olej silnikowy przed zimą

Olej silnikowy na dany sezon to przeszłość. Gdyby było inaczej, serwisy motoryzacyjne przeżywałyby oblężenie już nie tylko z powodu wymiany opon, ale także z konieczności wymiany oleju silnikowego na zimowy. Obecnie, producenci samochodów zalecają wymianę oleju silnikowego po przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów, ewentualnie co najmniej raz w roku. Czy lepiej dokonać wymiany przed zimą? 

Dodano: 24 listopada 2015
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej
Oleje silnikowe Fuchs

Oleje silnikowe Fuchs

Olej silnikowy to bez wątpienia podstawowy czynnik wpływający na żywotność silnika. Im nowocześniejsza jednostka napędowa, tym wyższej jakości i lepiej dopasowanego oleju silnikowego wymaga. Czy oleje silnikowe Fuchs spełniają te warunki?

Dodano: 30 września 2015
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Jaki olej do szybkiego samochodu?

Jakie olej będzie w stanie sprostać ogromnym przeciążeniom jakim poddane zostają podzespoły coraz większych jednostek napędowych?

Dodano: 28 września 2015
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej
filtr i olej silnikowy film

Jak wymienić filtr i olej silnikowy?

Zastanawiasz się jak wymienić filtr i olej silnikowy w samochodzie? Zobacz film, który rozwieje wszelkie wątpliwości względem czynności związanych z wymianą. 

Dodano: 13 lipca 2015
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej
olej do samochodu miejskiego

Jaki olej do samochodu miejskiego?

Silnik samochodu użytkowanego na krótkim dystansie zużywa się zupełnie inaczej niż jednostka napędowa eksploatowana na długich trasach. Jak dobrać olej do samochodu miejskiego?

Dodano: 16 czerwca 2015
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Olej silnikowy a trwałość silnika

Silnik to generalnie element charakteryzujący się stosunkowo długą żywotnością. Nic nie trwa jednak wiecznie. Dlatego aby przedłużyć życie silnika w samochodzie warto regularnie zmieniać w nim olej. Lepsza jakość smarowania pozwoli ograniczyć tarcie pomiędzy elementami jednostki napędowej, wydłużając tym samym jej trwałość. 

Dodano: 18 kwietnia 2015
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Jak często wymieniać olej silnikowy?

Co ile należy wymieniać olej silnikowy? A może wystarczy jedynie regularna kontrola i w razie potrzeby dolewka oleju co jakiś czas? 

Dodano: 14 marca 2015
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej