Jaki olej do szybkiego samochodu?

Jakie olej będzie w stanie sprostać ogromnym przeciążeniom jakim poddane zostają podzespoły coraz większych jednostek napędowych?

Dodano: 28 września 2015
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej

Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat filtra oleju

Cichy bohater – tak można krótko określić każdy filtr oleju. Stworzony po to, by współpracować z olejem skutecznie wspomaga eksploatację samochodu. Poznaj cenne informacje na temat rzadko wspominanej, a jednak jednej z najważniejszych części w układzie smarowania. 

Dodano: 26 listopada 2014
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

W ostatnim poradniku pisaliśmy o wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów. Podobnie jak w opisanym wcześniej przypadku, tak i w przypadku manualnej skrzyni biegów, wymiany oleju dokonać można samodzielnie – wystarczy trochę wolnego czasu i odpowiednie miejsce.

Dodano: 12 marca 2014
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Niektórzy twierdzą, że samochód to skarbonka bez dna. Często wygórowane cenniki serwisów samochodowych potrafią wprawić w osłupienie, dlatego spora część kierowców próbuje naprawiać i kontrolować stan swojego auta na własną rękę. O ile z poważnymi awariami lepiej udać się do wyspecjalizowanego serwisu, tak z drobnymi pracami wspomagającymi prawidłową eksploatację możemy poradzić sobie sami. Jedną z […]

Dodano: 27 stycznia 2014
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej

Bomba witaminowa dla silnika

Wielu kierowców jest zdania, że regularna wymiana oleju silnikowego wystarczająco chroni silnik naszego auta. Warto uświadomić sobie, jak bardzo obciążony jest silnik w codziennej pracy. Często słyszy się o dodatkach stosowanych wraz z olejem. Czy faktycznie warto ich używać?

Dodano: 30 października 2013
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej

Wymiana oleju silnikowego

Gdy zbliża się termin wymiany oleju w naszym samochodzie, możemy to zrobić sami lub możemy oddać samochód do warsztatu, gdzie zrobią to za nas specjaliści. Do samodzielnej wymiany oleju będziemy potrzebowali niestety kanału lub podnośnika. Nie możemy użyć do tego lewarka samochodowego, gdyż podczas wymiany oleju nasze auto musi być w poziomie. Oczywiście olej dostosowany […]

Dodano: 13 maja 2013
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej