Bomba witaminowa dla silnika

Wielu kierowców jest zdania, że regularna wymiana oleju silnikowego wystarczająco chroni silnik naszego auta. Warto uświadomić sobie, jak bardzo obciążony jest silnik w codziennej pracy. Często słyszy się o dodatkach stosowanych wraz z olejem. Czy faktycznie warto ich używać?

Specjaliści branży motoryzacyjnej zalecają stosowanie dodatków do olei silnikowych. Dlaczego ? Czynność ta wpływa na zachowanie całkowitej sprawności silnika przez długi okres czasu. Doskonałym rozwiązaniem są witaminy, których podobnie jak organizm ludzki, potrzebuje również serce naszego auta, czyli silnik.

Co zyskujemy ?

Taka bomba witaminowa zawiera różne składniki np. dwusiarczek molibdenu, który przyczynia się do zmniejszenia tarcia wewnątrz silnika, a tym samym zmniejsza poziom zużycia silnika. Stosowanie dodatków do oleju pozwala też zmniejszyć zużycie oleju oraz paliwa.

Dodatki te zabezpieczają silnik zarówno latem, jak i zimą. Przy niskich temperaturach chronią go podczas uruchamiania, pokrywając równomiernie wszystkie jego elementy i zapewniając im optymalne smarowanie bez względu na temperaturę. A więc czy warto je stosować ? Na to pytanie z pewnością odpowiecie sobie sami.

Dodano: 30 października 2013
Liczba komentarzy: 1

Jedna myśl nt. „Bomba witaminowa dla silnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *