chłodnice

Chłodnica samochodowa –– co zrobić, gdy odmówi posłuszeństwa?

Chłodnice są z całą pewnością jednymi z najbardziej delikatnych i podatnych na uszkodzenia elementów każdego samochodu. Ich uszkodzenia są częste. Na ogół mają podłoże chemiczne lub mechaniczne. Czy warto poddawać je procesowi regeneracji? A może zawsze po awarii powinno się kupować nowe chłodnice?

Dodano: 28 kwietnia 2020
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Kiedy wymienić olej w swoim samochodzie?

Olej silnikowy spełnia bardzo ważną rolę, kluczową dla pracy naszego silnika. Jego głównym zadaniem jest smarowanie poszczególnych elementów silnika, które ocierają się o siebie podczas pracy. Dodatkowo wyrównuje on temperaturę wszystkich podzespołów oraz elementów jednostki. Każdy kierowca doskonale wie, że olej powinien być wymieniany co określony czas, bądź przebieg. Jaki jest więc odpowiedni przebieg pomiędzy […]

Dodano: 28 maja 2019
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej
Filtry oleju

Filtr oleju na straży Twojego samochodu

Na dystansie 15 tys. km każda kropla oleju silnikowego przepuszczana jest przez filtr oleju ok. 50 tys. razy. Tak dokładne filtrowanie jest niezbędne dla uniknięcia wielu poważnych awarii silnika. Aby jednak dawało ono gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa, musi odbywać się z udziałem filtra naprawdę dobrej jakości. Dlaczego jest to takie ważne?

Dodano: 23 marca 2018
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Jak wybrać dobry olej przekładniowy?

Skrzynie biegów w samochodach od wielu lat przechodzą nieustanną ewolucję. Nie ma co ukrywać, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu trudno było sobie wyobrazić możliwość powstania rozwiązań takich jak automatyczne skrzynie biegów czy przekładnie dwusprzęgłowe. Wszystko to jednak niesie ze sobą wiele zalet, z których główną jest komfort i wygoda użytkowników. Aby skrzynie biegów działały sprawnie […]

Dodano: 9 maja 2017
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej
Olej w używanym samochodzie

Kupiłeś używany samochód? Sprawdź, jaki olej powinieneś do niego stosować

Samochody używane nieustannie cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest ich wyraźnie niższa cena. Kupujących nie odstrasza nawet fakt, iż auta takie zaraz po zakupie wymagają zwykle kilku niezbędnych inwestycji. Jedną z nich jest sprawdzenie stanu oleju, połączone najczęściej z jego całkowitą wymianą. Czy wybór oleju właściwego dla samochodu używanego […]

Dodano: 7 marca 2017
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Oleje silnikowe – charakterystyka

Oleje silnikowe mogą być rozmaite. Czym jednak się od siebie różnią? Syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne różnią się przede wszystkim bazami olejowymi, a także pakietami dodatków uszlachetniających. W dzisiejszych czasach najwięcej prac prowadzi się nad olejami syntetycznymi i to właśnie one są najczęściej rozwijane. Dzięki temu oleje są o wiele lepiej dopasowane do wymagań producentów silników, […]

Dodano: 6 lutego 2017
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej
płyny chłodnicze

Najlepsze płyny chłodnicze

Płyn do chłodnicy to bardzo ważny płyn do eksploatacyjny, który stanowi istotny element układu chłodzenia w samochodzie. Brak odpowiedniego płynu może skutkować uszkodzeniem silnika, dlatego lepiej upewnić się, że jego poziom jest prawidłowy. Jakie płyny chłodnicze uznaje się za najlepsze? Sprawdźmy.

Dodano: 13 czerwca 2016
Liczba komentarzy: 0
Czytaj dalej

Niezbędny serwis oleju

Zbliżające się lato to czas na prawidłowy serwis pojazdu i ogólne przygotowanie go do wakacyjnych wojaży. Bardzo istotny w tej materii jest serwis oleju, o którym niestety kierowcom często zdarza się zapomnieć.

Dodano: 27 maja 2016
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej
płyn do spryskiwaczy

Dobry płyn do spryskiwaczy

Wiosenne burze to zmora każdego kierowcy. Na szybach w samochodzie bardzo szybko osiada brud, co wyraźnie ogranicza widoczność podczas jazdy. Z reguły w takich sytuacjach kierowca używa płynu do spryskiwaczy, który pomaga szybko oczyścić szyby, nawet z dużych zabrudzeń. Jak wybrać płyn do spryskiwaczy? 

Dodano: 5 kwietnia 2016
Liczba komentarzy: 1
Czytaj dalej
Oleje silnikowe z certyfikatem CO2 neutral

Oleje silnikowe z certyfikatem CO2 neutral

Oleje silnikowe Castrol Professional jako pierwsze uzyskały certyfikat CO2 neutral. Praktyka wyjaśnia, że emisja dwutlenku węgla przy produkcji tych specjalistycznych olejów została całkowicie zneutralizowana, zgodnie z polityką ochrony środowiska. 

Dodano: 23 marca 2016
Liczba komentarzy: 2
Czytaj dalej