Najlepsze płyny chłodnicze

płyny chłodnicze

Płyn do chłodnicy to bardzo ważny płyn do eksploatacyjny, który stanowi istotny element układu chłodzenia w samochodzie. Brak odpowiedniego płynu może skutkować uszkodzeniem silnika, dlatego lepiej upewnić się, że jego poziom jest prawidłowy. Jakie płyny chłodnicze uznaje się za najlepsze? Sprawdźmy.

Rola układu chłodzenia

Każdy silnik spalinowy potrzebuje odpowiedniej temperatury dla optymalnego działania. Z tego powodu istotne jest, by stosować dobre płyny chłodnicze, od zaufanych producentów. Zastosowanie takich produktów pozwoliło maksymalnie wydłużyć żywot silnika.

Popularni producenci płynów

Decydując się na zakup płynu do chłodnic zawsze wybierajmy sprawdzone produkty, od renomowanych firm. Na chwilę obecną za najchętniej wybierane i polecane na rynku motoryzacyjnym należy uznać m.in. Borygo, Dynagel, Prestone, Valeo i Valvoline. Każdy z płynów ww. marek posiada odrębne cechy, które mają ogromny wpływ na działanie silnika.

Podstawowa różnica sprowadza się do ceny. Za 5 l płynu do chłodnicy zapłacimy od 40 do 60 zł – wszystko w zależności od producenta i typu płynu, np. linia premium lub eko. Plusem wspomnianych producentów jest to, że na ich asortyment składają się płyny do chłodnic kompatybilne z wszystkimi markami samochodów.

Płyny chłodnicze a kontrola

Kierowco, jeżeli masz zamiar kupić płyn do chłodnicy, pamiętaj, że należy zwracać uwagę przede wszystkim na zgodność płynu ze standardami i normami, które zostały wskazane przez producenta samochodu w instrukcji obsługi. Drugim kryterium jest dopiero marka płynu, gdzie rzecz jasna zaleca się wybór sprawdzonych firm.

 

Dodano: 13 czerwca 2016
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *