Jaki olej do szybkiego samochodu?

Jakie olej będzie w stanie sprostać ogromnym przeciążeniom jakim poddane zostają podzespoły coraz większych jednostek napędowych?

Gdy silnik ma ogromną moc, a samochód jest w stanie przyspieszyć do ponad 180 km/h, siły działające na każdy element pojazdu rozerwałyby zwykłe auto na strzępy. W mega szybkich samochodach rajdowych stosuje się specjalne oleje, które spełniają pokładane w nich nadzieje,.

Olej w rajdowym aucie

W oleju znajduje się m.in. Tytan. Castrol jako pierwszy dostarczył na rynek najlepszy produkt, który powstał w jego laboratoriach – wzmocniony tytanem Castrol EDGE Titanium FST™. Nie ma co ukrywać, że w samochodach tego typu, którym towarzyszą ponadprzeciętne prędkości, każdy detal musi działać idealnie, za każdym razem, od pierwszej próby.

Castrol EDGE Titanium FST™ nie jest jednak jedynym środkiem smarnym Castrol wykorzystanym w samochodach rajdowych. W sportowych silnikach znajdują się także oleje Castrol 5000/BP Turbo. Rewolucja? Zdecydowanie tak.

Dodano: 28 września 2015
Liczba komentarzy: 1

Jedna myśl nt. „Jaki olej do szybkiego samochodu?

  1. Piotr Dziektarz

    Witam, Oleje Castrola nie wszystkie są stosowane do szybkich sportowych samochodów zwłaszcza rajdowych, wyścigowych gdzie prym wiodą dwie marki Millers Oils z olejami CFS oraz Motul z linia 300V. Castrola stosuje z powodzeniem wiele zesppołów ale tylko olej Castrol 10W60 Supercar.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *