Jaki olej do samochodu miejskiego?

olej do samochodu miejskiego

Silnik samochodu użytkowanego na krótkim dystansie zużywa się zupełnie inaczej niż jednostka napędowa eksploatowana na długich trasach. Jak dobrać olej do samochodu miejskiego?

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu. Auto stało się nieodłącznym elementem każdej rodziny i często nawet do sklepu za rogiem jeździmy samochodem. Takie krótkie podjazdy mają bardzo duży wpływ na stan silnika.

Skutki miejskiego trybu jazdy

Olej silnikowy chroni jednostkę napędową od momentu uruchomienia i w fazie rozgrzewania, w której dochodzi do 75 proc. zużycia silnika. Jazda po mieście, krótkie trasy, korki, częste zatrzymywanie się i ruszanie – to wszystko niekorzystnie wpływa na silnik samochodu, który nie może wówczas osiągnąć właściwej temperatury pracy.

Od czego zużywa się silnik samochodu?

Jazda na krótkich odcinkach sprawia, że jednostka napędowa nie może osiągnąć optymalnej temperatury pracy oleju i bez odpowiedniego środka smarnego nie jest odpowiednio chroniona. Warto zaznaczyć, że faza rozgrzewania jednostki napędowej trwa nawet 20 minut. Dlatego częste uruchamianie i gaszenie silnika w istotny sposób wpływa na skrócenie jego żywotności.

olej do auta miejskiego

Trwałość silnika zależy od oleju

Zużyciu można zapobiec, stosując odpowiedni olej. Wybierając olej, w pierwszej kolejności trzeba przestrzegać zaleceń producenta względem lepkości oleju a także norm i specyfikacji producentów. Bardzo istotne jest także to, w jaki sposób eksploatujemy nasz samochód.

Olej do samochodu miejskiego

Olej przeznaczony do samochodów eksploatowanych w mieście powinien posiadać inteligentne molekuły, które będą przylegać do elementów silnika i chronić go natychmiast po uruchomieniu. Molekuły takiego oleju nie spływają do miski olejowej nawet po wyłączeniu silnika, niezależnie od tego, jaki czas minie do ponownego włączenia silnika. Zastosowanie takiego oleju zapewni nam nawet dwukrotnie mniejsze zużycie silnika.

Ciesz się bezpieczną i bezawaryjną jazdą i otocz swój silnik specjalną ochroną.

Dodano: 16 czerwca 2015
Liczba komentarzy: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *