Oleje silnikowe z certyfikatem CO2 neutral

Oleje silnikowe z certyfikatem CO2 neutral

Oleje silnikowe Castrol Professional jako pierwsze uzyskały certyfikat CO2 neutral. Praktyka wyjaśnia, że emisja dwutlenku węgla przy produkcji tych specjalistycznych olejów została całkowicie zneutralizowana, zgodnie z polityką ochrony środowiska. 

Rodzina olejów Castrol Edge Professional, Magnatec Professional i GTX Professional przeszła wnikliwą procedurę zmian, w odpowiedzi na nowe normy BSI PAS 2060, co pozwoliło marce, jako pierwszej na świecie, uzyskać certyfikat CO2 neutral.

CO2 neutral w praktyce

Oleje silnikowe zgodne z certyfikatem CO2 neutral spełniają wszelkie wymogi międzynarodowych standardów ochrony środowiska. Castrol wspiera dodatkowo liczne projekty ekologiczne, które powodują redukcję z atmosfery odpowiedniej ilości gazów cieplarnianych, które powstają podczas produkcji, użytkowania i neutralizacji olejów silnikowych. Pozwoliło to marce, zaledwie w ubiegłym roku, ograniczyć emisję CO2 o ok. 200 tys. ton.

Oleje silnikowe CO2 neutral

Specjaliści z Castrol przeanalizowali dokładnie cykl życia olejów marki i wytypowali obszary, gdzie możliwe było zmniejszenie emisji CO2. By osiągnąć cel, postanowiono wprowadzić technologię mieszania olejów w niskiej temperaturze. Ponadto, firma Castrol precyzyjnie dobiera dostawców i zamawia surowce do produkcji tak, by maksymalnie obniżyć emisję szkodliwych gazów. To samo tyczy się wysyłki gotowych produktów. Dostawa jest zaplanowana tak, by maksymalnie ograniczyć emisję, np. optymalizacja tras i użycie napędu elektrycznego.

Ciekawostka: Oleje silnikowe z certyfikatem CO2 neutral posiadają właściwości pozwalające  skutecznie zmniejszyć tarcie wewnątrz silnika, co także ma istotny wpływ na ograniczenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Światowy problem

Na koniec wypada uświadomić społeczność motoryzacyjną, że ograniczenie emisji dwutlenku węgla to problem, z którym należy walczyć. Co prawda to duże wyzwanie dla przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie, ale odpowiednia współpraca placówek dbających o środowisko wraz z wiodącymi liderami na rynku motoryzacyjnym pozwala osiągnąć ten cel. Castrol dał tego doskonały przykład.

Dodano: 23 marca 2016
Liczba komentarzy: 2
Cena:
Producent:
Kod produktu:
Adres www sklepu:

2 myśli nt. „Oleje silnikowe z certyfikatem CO2 neutral

 1. ekojazdapl

  no tak, wszystko w stronę ekologii… bardzo fajny wpis, który powinien uzmysłowić niektórym niedowiarkom, że się da… cieszę się, że duże koncerny zauważyły w końcu problem i sięgamy po jakieś rozwiązania.. może jeszcze nie jest za późno 😉 go green!

  Odpowiedz
  1. dominika

   Ciężko się kłócić, że ten trend 'społecznej odpowiedzialności biznesu’ faktycznie przyczynia się do wielu dobrych rzeczy. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to jakie produkty stosują, więc i marki więcej tych 'zielonych’ produktów tworzy. Bądźmy świadomymi konsumentami, wybierajmy odpowiedzialnie!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *