Dobry płyn do spryskiwaczy

płyn do spryskiwaczy

Wiosenne burze to zmora każdego kierowcy. Na szybach w samochodzie bardzo szybko osiada brud, co wyraźnie ogranicza widoczność podczas jazdy. Z reguły w takich sytuacjach kierowca używa płynu do spryskiwaczy, który pomaga szybko oczyścić szyby, nawet z dużych zabrudzeń. Jak wybrać płyn do spryskiwaczy? 

Zdarza się, że po użyciu spryskiwaczy, do kabiny samochodu trafia nieprzyjemny, chemiczny zapach płynu. Niemal każdy zastanawia się wówczas, czy trafiające go obiegu powietrza opary nie mają negatywnego wpływu na organizm człowieka. Mogą mieć, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać bezpieczny płyn do spryskiwaczy.

Istotne parametry płynów

Zaleca się przeczytać ulotkę płynu do spryskiwaczy. Na niektórych preparatach znaleźć można informację o szkodliwym działaniu płynu na organizm. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem płyn do spryskiwaczy to mieszanka wielu związków chemicznych, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Najbezpieczniej jest stosować płyny z certyfikatem PZH i PCBC. Płyny tego typu zostały dokładnie sprawdzone i zbadane przez specjalistów, którzy w trosce o bezpieczeństwo konsumentów narzucają surowe normy w zakresie jakości oferowanego produktu.

Szkodliwe właściwości płynów

Kupując z nieznanego źródła lub najtańszy płyn ryzykujemy zdrowiem. Nieprzebadany preparat, na którego etykiecie nie wymieniono wszystkich składników może poważnie zaszkodzić zdrowiu podróżujących samochodem. Wdychanie oparów takiego płynu może doprowadzić m.in. do zawrotów głowy, senności i mdłości. Najlepiej kierować się zasadą 'Im lepszy płyn tym lepsza widoczność i bezpieczeństwo’ – zarówno na drodze jak i dla zdrowia.

Uwaga: Płyn niskiej jakości, z nieznanego źródła może posiadać w swoim składzie wiele szkodliwych substancji także dla samego samochodu, które mogą m.in. odbarwić lakier lub zniszczyć elementy plastikowe pojazdu.

Płyn do spryskiwaczy zaufanego producenta

Płyn do spryskiwaczy to wbrew pozorom bardzo istotny element jazdy samochodem, od którego zależy zachowanie optymalnej widoczności podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych, czyli de facto bezpieczeństwo podróżowania. Dlatego zaleca się stosować płyny znanych i cenionych producentów np. Sonax, Amtra, MaxGear i Kager.

 

 

Dodano: 5 kwietnia 2016
Liczba komentarzy: 1

Jedna myśl nt. „Dobry płyn do spryskiwaczy

  1. OLEK

    Mimo, że jest to niby mała rzecz, warto zadbać o posiadanie sprawdzonego płynu do spryskiwaczy. Stwierdzam to po przeczytaniu tego artykułu. Dzięki za uświadomienie mi potencjalnych zagrożeń. Nigdy bym nie pomyślał, a przecież to dość logiczne, że opary mogą wpłynąć na to jak się czujemy…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *