Uzupełnianie oleju silnikowego

Gdy posiadamy używany samochód, już ze sporym przebiegiem, często zdarza się, że pobiera on za dużo oleju silnikowego. Dlatego warto posiadać przynajmniej litr oleju gdzieś w naszym samochodzie. Podczas dłuższej trasy również zalecane jest olej, by w razie potrzeby móc uzupełnić braki. Powinien to być taki sam olej jaki mamy w silniku.

Gdy nie wiemy jaki posiadamy olej w naszej jednostce napędowej, możemy znaleźć taką informację w książce serwisowej, czy też na karteczce umieszczonej pod maską naszego samochodu. Mechanik wymieniający olej powinien takową zostawić. Jeśli nadal nie będziemy wiedzieć jaki olej mamy dolać do silnika, w instrukcji obsługi naszego auta powinna znajdować się informacja o parametrach lepkości i jakości, jakie powinien posiadać olej stosowany w naszym samochodzie.

 Gdy znajdziemy się w kryzysowej sytuacji np. podczas dłuższej trasy i nie będziemy mieć pojęcia jaki olej należy uzupełnić, najlepszym rozwiązaniem wtedy będzie kupienie najdroższego oleju jaki jest dostępny na danej stacji paliw, czy też w sklepie motoryzacyjnym. Będziemy mieli wówczas większą pewność, że wlewany olej nie pogorszy właściwości tego będącego już w silniku naszego auta. Ostatnim idącym z duchem czasu sposobem jest sprawdzenie w internecie poprzez wyszukiwarki przystosowane na dobór właściwego oleju do samochodu, jaki olej będzie pasował. Można je znaleźć na stronach producentów olejów silnikowych.

Dodano: 24 maja 2013
Liczba komentarzy: 2

2 myśli nt. „Uzupełnianie oleju silnikowego

  1. Miłosz

    Dobrze że powstałą stronka która uświadamia ludzi bo niektórzy zachowują się jak niepełnosprytni i zamiast mysleć a potem robić to oni robią a potem myślą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *